Leden 2018

Moje proměna za poslední tři roky.

29. ledna 2018 v 6:27 | maminaklaris |  Teď mám slovo já!
Ahojky, už nějakou dobu uvažuji nad tím, co všechno mi mateřství dalo a vzala, a jak jsem se za poslední tři roky neuvěřitelně změnila. Dospěla jsem nejen fyzicky,ale i psychicky. Když se na sebe tak zpětně podívám, tak musím říct, že jsem byla pěkná kráva. Existují věci, za které na sebe nejsem vůbec pyšná a docela mě to teď mrzí.

Moje dřívější já bylo pěkně protivné a rýpavé. Soudila a odsuzovala jsem lidi, ačkoliv jsem neznala jejich příběh nebo na základě toho, že byli jiní. Můj pihled na svět byl velmi povrchni. Nedovedla jsem si představit měsíc bez toho, abych si nezašla na manikůru, řasy, nekupila si něco na sebe a nezašla někam posedět do kavárny. Myslela jsem jenom na sebe a často ubližovala lidem kolem sebe....

Dost možná bylo tohle moje chování ovlivněno tím mým expřítelem. Avšak nechci se vymlouvat. Byla jsem prostě hovado.

letos to jsou přesně tři roky, co jsem vdaná a musím říct, že mě hodně změnil můj manžel. Pravděpodobně ze mě udělal lepšího člověka. Naučila jsem se nesoudit nikoho bez toho, abych znala jeho příběh. ,,Nesuď, pokud necheš být souzen.". Opravdu užitečná myšlenka, na kterou je třeba brát zřetel. Nebudu lhát, sama ještě doposud nemám zameteno před vlastnim prahem.

Naučila jsem respektovat cizí názory bez toho, abych si myslela, že jsou hloupé, nebo že ty moje jsou snad lepší. Dnes už vím, že pokud má někdo jiný názor než já, tak to automaticky neznamená, že je hlupák nebo idiot. Pokud naše názory nelze sloučit, tak se můžeme shodnout, že se neshodneme a dále zůstat přáteli.

Dnes už vím, že nezálěží na hodnotě a velikosti dárku. Jsou dárky, které majíi hodnotu, která nelze vyjádřit pěnězi. Pokud Vám napřiklad někdo dárek vyrobí, tak to je podle mého názoru daárek nejcennější. Musel do toho věnovat svůj čas. Čas, který mu už nikdy nikdo nevrátí. ten člověk Vám věnoval svůj čas. Kousek svého života. Pokud si tohle uvědomíte a koukáte se na věc stejně, tak i kousek pkresleného papíru má větší hodnot, než ten největší diamant na světě. Čas každého z nás na této Zemi je svým způsobem omezený. Na to je třeba pamatovat. To je ten důvod, proč mám ráda handmade dárky. Jsou to ty nejcennější dárky na světě.

Žijeme v digitální době. Každý z nás má svůj počítač, tablet nebo telefon. každý z nás má vytvořený účet alespoň na jedné sociální síti. Každý z nás má svůj vlastní vesmír, který se řídí pravidly ONLINE/OFFLINE. Jestli jsem něco pochopila, tak to byl fakt, že není od věcoi být někdy offline. Vypnout ty naše pekelné stroje a být zase jednou sama sebou. Užívat si ráno v posteli. Užívat si čtení pohádky dětem. Užívat si rodinný oběd. Zasportovat si bez drátu v uších. Užívat si svět, který se neřidí pravidlem ,,free wiffi". Málokdo si už dneska umí sednout a povídat. Já osobně si svhi povídat, nikoliv psát. nechci žít ve své sociální bublině.Já chci žít normální život. To je jeden z důvodů, proč už nebývám ani zde na blogu tak aktivní, jako před několika lety.

Pro své okolí jsem asi trošku divná, ale mě to nevadí., Jsem sama sebou a na nic si nehraju. To je pro mě nejdůležitější. Snažím se být lepším člověkem.

Máš vzkaz na ledničce.

28. ledna 2018 v 20:36 | maminaklaris |  Recenze
Zdravíčko, dnes bych se s Vámihctěla podělit o super vychátvku z eshopu postovnezdarma.cz. Každý z nás, kdo chodil do školy zpětně asi nějakých patnáct let si určitě pamatuje bílé tabule, na které si píše fixi.tak něco podobného si teď můžete pořídit domů.

Produkt, o kterém chci dnes psát není nic jiného něž příbuzný již zmíněné bíle tabule. jedná se o magnetickou folii, na kterou můžete psát fixi. Najdete ZDE!

Tuhle magnetickou folii si můžete umístit na všechny kovové povrchy včetně ledničky. Rovněž nabízí nepřeberné množství nápafdů, co sní. Můžete psát, můžete kreslit. Můžete, zkrátka a dobře, cokoliv. Když Vám v lednici dojde nějaká potravina, tak proč plochu tabulky nevyužít k tomu, abyste si začali psát nákupní seznam. Další nápad určitě ocení všechny maminky. Jestli jsou Vaše děti stejné jako ty moje, tak s Vámi taky rádi byvají v kuchyni, když vaříte. Otázkou zůstavá, jak zabavit malé raubíře? Jednoduše... Dejte jim do ruky fix a mohou Vám naktreslit nějaký hezký obrázek. Popřípadě není vhodnější místo na napsaní vzkazu pro manžela, něž je plocha tabulky na lednici. Každý chlap má po práci hlad a rád si po příchodu domů dá něco malého k snědku. myslím, že na ledničce Váš vzkaz už nepřehlédne!


Osobně jsem s tabulky opravdu moc nadšená. Musím se Vám přiznat, že původně jsem jí chtěla pro sebe a manžela. Měla jsem se v lednu vrátit do práce a jelikož bychom pracovali na střídavou směnu, tak bychom si občas museli nechat nějaký ten vzkaz. Nakonec však byla skonfiskována dětmi. No, uvidíme v květnu. To je druhý termín mého nastupu zpět do práce.

K psaní Vám stačí obyčejný fix na tabule a k případné udržbě stačí suchý hadřík. Samozřejmě se nemusíte bát, že byste neměli dost místa pro zanechání svého vzkazu. Tabulka má velikost velkého výkresu neboli A3.

Když se podíváme na zápory s dodávkou spojené, tak můžu eshopu vytknout akorát délku dodaní zásilky, která činnila 16 sní a způsob balení. Tabulka byla smotaná v ruliččce, která se normálně nevleze do našich českýchschránek, proto při doručení bylo štěstí, že jsem zrovna byla doma a paní pošťačka mi jí dala do ruky.


KLADY
+ Velká plocha pro Vaše vzkazy.
+ Nenáročná udržba.
+ Možné přichytit na všechny kovové povrchy.

ZÁPORY
- Dlouhá doba dodání.
- Balení.

Jak vytvořit perfektní kruh.

9. ledna 2018 v 5:43 | maminaklaris |  Háčkování
Zdravím všechny háčkařky a doufám, že mi moc nemáte za zlé, že jsem se už delší dobu neozvala.

Když si vzpomenu na své strastiplné háčkovací začátky, tak byl pro mě velký úspěch, když jsem konečně pochopila přidávání a ubíraní oček. Po nějaké době háčkování mi v takzvané syslírně zbylo pár zbytků vln a já jsem se rozhodla, že je zužitkuji a vyrobím si ozdobný polštářek. Klasicky, prostě magický kroužek a pak přidávat v jednotlivých řadách, jak je zvykem. V tom by nebyl žádný problém, kdybych si své výsledné dílo nepředstavovala kulaté a nikoliv hranaté, jak se už zhruba v osmé řadě ukázalo.

Peklo jménem nočník.

3. ledna 2018 v 6:34 | maminaklaris |  Babytime aneb slasti a strasti mateřství
Ahojky, ačkoliv nejsem typ člověka, který by měl pořád hromadu řečí, výtek a neustále si na něco stěžoval, tak přesto existuje věc, kterou potřebuji tak trochu ventilovat. Věc, která, jak si myslím, netrápí jenom mě, ale v určité části mateřství si tím projde nejedna maminka. Čůraní na nočník!

PVRV2017 aneb první velké rodinné Vánoce 2017

1. ledna 2018 v 7:51 | maminaklaris |  Teď mám slovo já!
Ahojky, tento článek možná píšu s tak trochu křížkem po funuse, ale přesto se chci s vámi podělit o to, jak vypadaly naše Vánoce 2017. Je asi pravda, že jsem k tomu mohla sednout dříve, ale myslím si, že ten, kdo má děti nebo malé sourozence pochopí, že času někdy není opravdu času nazbyt. Teď však bez dalších výmluv pojďme kouknout, jak jsme to celé prožili.