Listopad 2017

Adventní kalendář na dobrou noc.

28. listopadu 2017 v 16:34 | maminaklaris |  Babytime aneb slasti a strasti mateřství
Ahojky, pomalu a jistě vstupujeme do adventního období. Za pár hodin končí měsíc listopad a přichází, alespoň tedy pro mě, jeden z nejkrásnějších a nejočekávanějších měsíců v roce a to tedy prosinec.

Asi jako každé dítě mám s příchodem prvního prosince neodmyslitelně spojený takzvaný adventní kalendář. Existuje nepřeberné množství advenťáků, ať už ten asi neznámější čokoládový, nebo třeba chlapský. Vlastně je úplně jedno, jestli si kalendář koupíte nebo rozhodnete vyrobit. Každému podle jeho gusto.

Každopádně já jsem letos narazila na jeden opravdu hezký a chci se o něj s Vámi dnes podělit.

Blog a youtube. To je, oč tady běží.

19. listopadu 2017 v 7:53 | maminaklaris |  TT
Zdravíčko, Je tady nový týden a s novým týdnem je tady taky nové TTéčko. Tento týden se týká dvou věcí, které asi všichn do jednoho moc dobře známe. Youtube a blog.

Blog

Vždycky jsem byla typ člověka, kterému psaní pomáhalo se dodreagovat. De facto blog a blogování samotné mě provází životem snad od třetí třídy základní školy. Za tu dlouhou dobu jsem vystřídala několik blogů, ale abych k Vám byla upřímná, tak jsem u toho nikdy dlouho nevydržela. Velký zlom se stal na střední škole, kdy jsem se k blogu nedostala vůbec. Věřte že chemická průmyslovka dá v celku zabrat a to ani nemluvím o každotýdenním můčení v podobě dvou dvaceti-třiceti stránkových protokolech z laboratoří. Zkrátka a dobře jsem na ještě jiné psaní neměla chuť.

Velký zlom pro mě nastal v roce 2014. Přesněji to bylo v březnu 2014, kdy jsem pomaličku a polehoučku začala vypracovávat maturitní otázky. Řekněme si to upřímně, že když jeden vidí takové množství učení, tak ho vyvede z míry. prostě jsem se dostala do stresu, že to nedám. Tehdy mě napadlo se z toho vypsat. založila jsem si tedy tady tento blog a od té doby mě, více či méně, provází živote.

Psaní pro mě znamená, jak už jsem psala, dobrý způsob odreagování. Pomáhá mi to zbavit se přebytečného stresu a je to pro mě do určité míry taky způsob seberealizace.

Youtube

Abych k Vám byla maximálně upřímná, tak youtube nikdy nebyl nic pro mě. Já si youtube pamatuju ještě z doby, kdy se použival pouze na ,,poslouchání písniček". Jo, je to už nějaký ten pátek. Smějící se

Nebudete mi věřit, ale dlouho jsem nevěděla, že existují nějaké vlogerky a youtuberky. První z řad takových pro mě byla teri Blitzen. Ne, aktivně jsem jí nesledovala, ale díky ní jsem přišla na fakt, že někdo něco takového dělá.

Já osobně na tohle koule nemám a celkem obdivuji lidi, kteří do toho jdou a rozhodnou se točit videa. Proč ne.


Abych to nějak kulantně uzavřela a tak já jsem prostě zarytá blogerka. Ačkoliv mám teď méně času, tak se nechci blogování vzdát úplně. Já vím, že článků v poslední době moc není, ale věřte mi, že se vážně snažím. Upřímně můžu říct, že mi na mateřské tak trochu hrabe. nechci aby to byl úplně mateřský blog. Snad časem uvidíme, kam to spěje.

Vaše maminaklaris.

Život je boj.

2. listopadu 2017 v 17:18 | maminaklaris |  TT
Přeji všem krásný dušičkový večer. Je tady nový týden a s novým týdnem přichází taky nové tetéčko neboli téma týdne. Tentokrát to bude ,,boj".

Že je život boj, to víme asi všichni, ale u nás, maminek na mateřské dovolené, to platí snad v ještě větší míře. Tento týden je fakt na draka. Nebudu Vám lhát, že je to průser za průserem. Doslova... O tom však později.