Červen 2017

Velké narozeninové polemizování 2017.

25. června 2017 v 20:36 | maminaklaris |  Teď mám slovo já!
Ahojky, rok s rokem se sešel a je tady opět konec června a s tím spojené narozeniny mé maličkosti. Pokud můj blog čtete už delší dobu, tak určitě víte, že každý rok touto dobou vydávám tento typ článku aneb velké narozeninové polemizování. Ono někdy není na škodu se zastavit a zapřemýšlet o uplynulém roku.

Za poslední rok jsem přišla na mnoho věcí s tím, že ne všechny jsou úplně příjemné, proto Vás chci poprosit o případnou shovívavost, pokud se Vám třeba bude zdát, že to není můj obvyklý optimistický styl psaní. Věřte však, že jsem to napsala opravdu od srdce.

DIY vlastní potisk na tričko aneb recyklujeme staré oblečení.

22. června 2017 v 10:36 | maminaklaris |  Debbie C. a její DIY
Ahojky, před nějakou dobou jsem na facebooku na jedné turecké stránce o tvoření viděla video, podle kterého jste si mohli vytvořit vlastní potisk na tričko. Dost mě to zaujalo a tak jsem se rozhodla, že to musím zkusit. Navíc si myslím, že je to i super způsob recyklace starých triček, popřípadě jestli máte děti, tak určitě znáte flíčky, které nejdou vyprat, a tímhle způsobem by to mohlo jít minimálně zamaskovat.

Navíc začíná léto, tak co si trošku oživit šatník nějakým originálním kouskem.Usmívající se


Zásilka z MIMULO.cz aneb ty nejhezčí kousky pro mimčo, které jsem kdy viděla.

21. června 2017 v 19:45 | maminaklaris |  Recenze
Ahojky, od posledního článku už uběhl nějaký čas a já musím říct, že jsem tenhle čas využívala opravdu aktivně. Pokud sledujete můj instagram, tak víte, že jsme měli obří švédský puzzle víkend (stavěli jsme asi tunu nového nábytku z Ikei Smějící se) a já jsem opravdu ráda, že jsme to nakonec všechno složili. Chápejte, že mezi kartóny, šroubky a imbusovými klíči opravdu nešlo nic smysluplného napsat, takže bez toho, abych se snad snažila nějak vymlouvat, jsem se k dalšímu z článků dostala až dneska odpoledne.

Každopádně minulý týden mě velmi mile potěšil jeden z balíčků, které přišli a já si to zkrátka a dobře nemůžu odpustit a musím se s Vámi podělit o jeho obsah.

Připravena v plné polní aneb co mám ve své tašce do porodnice.

12. června 2017 v 21:10 | maminaklaris |  Babytime aneb slasti a strasti mateřství
Ahojky, jeden by nevěřil, jak ten čas letí. Ještě pár dní zpátky jsme s manželem plánovali naše druhé miminko a teď už abych se pomalu začala připravovat na porod. Pomalu a jistě jsem vstoupila do osmého měsíce a začala 33. týden těhotenství, přesněji jsem dneska 32+1tt a do termínu porodu zbývá pouze 55 dní.


Faktem zůstává, že po předchozí zkušenosti s předčasným porodem s Mikym jsem se rozhodla tentokrát nic nepodcenit a už teď jsem připravená v plné polní. Smějící se Jasně, jeden by mohl říct, že trošku šílím, ale opravdu už teď vím, že porod nelze naplánovat, a tak chci být připravena na každou variantu.

A co všechno jsem si do své pohotovostní tašky zabalila? Určitě čtěte dál.

SÝÝÝR! Máme novou selfie tyč.

11. června 2017 v 7:42 | maminaklaris |  Recenze
Krásné nedělní ráno, kdo sleduje můj instagram, tak o mě už nějakou dobu ví, že co se týče fotek, tak jsem trošku sentimentální a fotky miluju. Neexistuje přece lepší způsob uchování vzpomínek třeba z krásné dovolené, než je fotka. Jak ale na výletě nebo dovolené napcat celou rodinu včetně Vás na jeden snímek, abyste nemuseli nikoho prosit o vyfocení, a snížili tak možnost na odcizení foťáku či telefonu?

Řešení se našlo. Selfie tyč! (Ovšem, ne ledajaká…)Je pravda, že jsem tohle řešení dlouho odmítala a byly vůči němu skeptická, ale když se teď nad tím zamyslím, tak k tomu vlastně vůbec nemám důvod a po vyzkoušení jsem z tyče opravdu nadšená. Objevila jsem Ameriku! Smějící se

Je tady osmý měsíc! Aneb mám to už za pár.

6. června 2017 v 14:56 | maminaklaris |  Babytime aneb slasti a strasti mateřství
Ahojky, když si vzpomenu na své první těhotenství s Mikuláškem, tak musím říct, že bylo absolutně jiné než to, které prožívám teď. Ono asi bude kus pravdy na tvrzení, že každé těhotentsví je jiné. Druhé je tak o stoprocent rychlejší. Možná to bude způsobeno i tím, že prostě jeden nemá tolik času se příliš sebeanalyzovat a přemyšlet nad tím. prostě musíte fungovat.

Ještě teď mám před očima dvě magické čárky na těhotenském testu, které mi říkaly, že naše rodinka se brzo rozroste o nového člena. Bylo to v listopadu loňského roku. Manžel měl před firemním vánočním večírkem a já jsem už několik dnů cítila, že mi není úplně dobře. Možná si řeknete, že jsem naivní, ale nějak jsem podvědomě věděla, že jsem pravděpodobně v tom. Když jsem mu to šla říct, tak si chudák málem propálil právě rozžehlenou košili.

Vždycky jsme chtěli dvě děti přibližně dva roky od sebe, aby si prcci vyhráli. Pořád jsme tomu nemohli uvěřit, že se nám naše snažení o miminko podařilo tak rychle. De facto jsem vysadila prášky a další menstruaci už jsem nedostala. Co k tomu dodat? Žeby dobrý chovný pár? Mlčící5 nejlepších seriálů podle Mikyho.

2. června 2017 v 13:27 | maminaklaris |  Babytime aneb slasti a strasti mateřství
Ahojky, vzpomínáte si ještě na své oblíbené dětské pořady, ze kterých vaši rodiče šíleli? Já musím říct říct, že u mě to byla pohádka ,,My z Kačerova". Vzpomínám si, že to u nás v televizi jelo opravdu pořád a mamka se mi postupem času svěřila, že někdy byla opravdu zralá na sebevraždu. Smějící se Do určité doby jsem si vůbec nedokazala představit, jak to myslí, ale co Mikouše začala zajímat televize, tak mám taky někdy pocit, že bych si to šla hodit na nejbližší strom.

Tenhle pocit zná asi každá maminka a ne nadarmo se říká, že matky jsou teprve pravé přebornice na dětské pohádky. Každopádně, ať už jste maminky nebo ne, připravila jsem si pro vás takový malý žebříček Mikyho nejoblíbenějších pohádek, tak třeba vás to maličko inspiruje. Usmívající se

Konec? Ne! Nový začátek.

1. června 2017 v 20:06 | maminaklaris
Ahojky, chci vás všechny asi po miliónu let pozdravit. Abych k vám byla upřímná, tak jsem si myslala, že tenhle blog už znovu neobnovím. Na druhé straně jsem postupem času dospěla k závěru, že mi blogování opravdu chybí a byla by asi škoda zahodit něco, nad čím jsem ještě před nedávnem travila svůj čas, proto jsem se rozhodla, že blog zkusím obnovit. Je pravda, že jsem to zanedbala, ale pevně věřím, že se mi časem podaří upoutat pozornost čtenářů a případně vytvořit nějakou základnu pravidelných návštěvníků. Doufám, že vás můj blog znovu zaujme a budete se k němu rádi vracet. Usmívající se

Jak teď vlastně vypadá život Debbie Clarkové?

Debbie Clarková se tak trochu změnila. Nikdo z nás není stejný po celou dobu svého života a musím říct, že určitě jsem psychicky o obrovský kus dál, než jsem byla třeba před dvěma lety. Pořád samozřejmě doufám, že se vám mé nové já bude líbit. Je pravdou, že za dobu, co jsem nebyla aktivní blogerkou, tak se toho událo strašně moc. Ne všechno bylo úplně růžové, ale člověk by se měl snažit být pozitivní. Každý kopanec od života je k něčemu dobrý a posune vás o veliký kus dopředu. Ono není špatné čas od času spanout na hubu. Důležité je najít v sobě sílu vstanout a jít dál.

Mikulášek už je velký kluk, který 19. května oslavil 19 měsíců. Je to můj malý smíšek, který se přibližně za dva měsíce stane velkým bráchou. Myslím, že se těší. Usmívající se Často se rád tulí k bříšku, pusinkuje ho a hladí. Ví, že má maminka v bříšku Stelinku, takže rád ukazuje na bříško a říká mimi. Usmívající se Určitě se můžete těšit na nějaké články z našeho každodenního dobrodružství, protože ono to fakticky někdy stojí za to. Říká se, že mateřská (rodičovská) je rutina, ale já osobně musím říct, že se s Mikym fakt nenudím. Určitě se máte na co těšit.

Když se trochu rozepíšu o druhém těhotenství, tak je pravda, že už je to opravdu za pár. Dneska je to přesně 66 dní do termínu porodu a čekáme malou Stelinku. Je pravda, že pohlaví jsme dlouho nevěděli. Vlastně jsem se ho na nějakých 95 % dozvěděla až včera. Stelinka byla po celou dobu tajmná jako hrad v Karpatech. Každopádně všechno probíhá jak má (klepu do dřeva), a jestli všechno půjde dál tak skvěle jako doposud, tak se naše malá rodinka konce července nebo záčátkem srpna rozroste o naší malou princeznu.

Když mluvíme o přírustcích do rodiny, tak jsme si pořidili skinny morčátko, které Miky naprosto originálně pojmenoval ,,MňamMňam". Jeden by řekl, že skinny morčata jsou šeredné, ale vzhledem k Mikulášově alergii na chlupy našeho dřívějšího mazlíčka (králíček Guláš), tak jsme se rozhodli s manželem pro tuhle alternativu domácího mazlíčka. Je to takový náš malý hrošík, a kdo sledujete můj instagramový profil, tak určitě víte, co myslím tím pojmem ,,hrošík".

Nebudu Vás úplně zatěžovat kupou žvástů, takže bych se snažila dnešní úvodní článek nějak ukončit. Určitě nepřestavejte číst můj blog o radostech i starostech spojené s mateřstvím. Těšit se můžete i nějakou tu recenzi různých výrobků, protože někdy není od věci poslechnout si něčí názor na nějakou věc a případně ho spojit se svým názorem. Usmívající seAť už jste maminky nebo ne, tak pevně věřím, že vás můj blog znovu zaujme a bude vás bavit. Určitě se taky nemusíte ostýchat mi napsat. Budu moc ráda. Usmívající se

Vaše maminaklaris (Debbie C.).