Říjen 2016

Vymazlený chlebíček.

31. října 2016 v 12:51 | Debbie C. |  Debbie C. a její DIY
Ahojky, včera jsem zjístila, že nám asi někdo snědl všechno pečivo, a že budu muset upéct chleba, takže jsem sedla k počítači a začala projíždět internet. Po nějaké době jsem zašla celkem zajímavý recept a tak jsem si řekla, že ho vyzkouším. Řeknu Vám to asi takhle, jsem z něj zkrátka UNEŠENA! Opravdu jsem dlouho neměla takj dobrý domácí chléb. No o tento recept se s Vámi prostě musím podělit. Kdybych to neudělala, tak by to byl zločin proti lidskosti. Tak bez dalších řečí pojďme na to.

DIY super-roztomilé stromečky.

30. října 2016 v 8:36 | Debbie C. |  Háčkování
Ahojky, no tak nevím jak se cítíte Vy, ale mě po předešlích článcích opravdu chytlo vánoční háčkování. Našla jsem si návod na super stromečky, a musím říct, že jsem se do nich opravdu zamilovala. Navíc stejně jako háčkováné vločky (NÁVOD) jsou taky super-jednoduché a nemusí se jich bát ani začátečník. Háčky do ručky a jdeme na to...

Vypečená kachnička.

29. října 2016 v 11:30 | Debbie C. |  Debbie C. a její DIY
Ahojky, ačkoliv je teprve říjen, tak já už jsem myšlenkama mnohem dál. Jako každý rok přemýšlím nad svátkem svatého Martina a přemýtám, jestli letos bude naplněna pověst, která koloju okolo tohoto svátku, a ta zní, že Martin přijede na bílem koni. Abych k Vám byla upřímná, tak sníh miluji asi na stejné úrovní jako podzim, takže čím více sněhu, tím lépe. Tedy alespoň podle mého názoru. Je fakt, že kdybych byla řidička, tak bych asi mluvila jinak, ale představa zasněžené kraji je jednoznačně a bez debat užasná. Navíc doufám, že bude dost sněhu už jenom kvůli Mikymu, protože Miky dostal mimo jiné dárky k narozeninám taky boby od babičky a každé správné boby je třeba pokřtít sněhem a řádně zajezdit.

Mimo jiné mám svátek savteho Martina naprosto neodmyslitelně spojen s pečením svatomartinské kačeny. Možná si říkte, že svatomartinská je přece husa. Máte pravdu, ale u nás v rodině se odjakživa prostě peče na Martina peče kačena s dvoubarevným zelím a dvěma knedlíky.

Ačkoliv se to možná nezdá, tak kachna je celkem záludná druběž. Aby byla dobře udělaná, nebyla vysušená, ale krásně štavňatá s vypečenou kůžičkou, tak je třeba dodržet pár pravidel a triků, o které se s Vámi chci dnes podělit.

DIY háčkované vločky na stromeček.

28. října 2016 v 18:46 | Debbie C. |  Debbie C. a její DIY
Ahojky, doufám, že jste si užili dnešní sváteční den alespoň tak jako já moje rodinka. Za pár dní jsou tady dušičky a můj Ondra dneska s kalendářem plánoval, kdy půjdeme pro vánoční stromeček. Jo, možná si řeknete, že je blázen, ale Vánoce jsou už opravdu skoro za dveřmi. Celkem jsem nad tím přemýšlela a přišla jsem na fakt, že bych náš stromeček letos chtěla nějak ozvláštnit, takže jsem sedla k internetu a našla si super-jednoduché háčkováné vločky, které opravdu zvládne i začátečník. Chcete vědět více? Tak čtěte...

Malý report z Mikyho prvních narozenin.

25. října 2016 v 21:05 | Debbie C. |  Babytime aneb slasti a strasti mateřství
Ahojky, když tak nad tím přemýšlím, tak se nestačím divit, jak ten čas letí. Ještě před rokem byl Miky malé miminko, které prvně leželo v inkubátoru a později jsme spolu byli v nemocnici. Potom co jsme přijeli domů, tak to naše miminko jenom spalo, papalo a kakalo. A zítra to už bude týden, co se Miky nenosí označení kojenec, ale batole. Minulý týden ve středu slavil své první narozenina, plus oficiálně jsme to s rodinou slavili v sobotu. Chcete vědět, jak oslava probíhala? Tak neváhejte a čtěte dále.

Obalme si láhve.

24. října 2016 v 9:06 | Debbie C. |  Recenze
Ahojky, dneska jsem si pro Vás připravila opravdovou lahůdku, která, podle mého názoru, obměkčí srdce jak zarytých milovníků Vánoc, tak i všech ostatních, kteří Vánočními svátky jenom tak proplují. Dnes Vám dám malý tip, jak ještě více vylepšit Vaší Vánoční tabuli. Teď však bez dalších řeči se pojďme kouknout, co se za tím skrývá.

Babiččin mentální klystýr. (18+)

4. října 2016 v 12:10 | Debbie C. |  Teď mám slovo já!
Ahojky, už to v sobě nemůžu déle dusit a musím se Vám svěřit s něčím, co mě na jedné straně hrozně trápí a na druhé straně jsem z toho úplně zoufalá. Určitě si vzpomínáte na mé předchozí články, které se týkali váhy a postavy. Já jsem vždycky byla zastánce názoru, že člověk má být se sebou spokojen, ať už vypadá jakkoliv. Samozřejmě každý může se svou osobou něco udělat a pokud se už tak ten doytčný rozhodne, tak má určitě můj respekt a plnou podporu. Podle mého názoru je podstatou hlavně sebeláska. Aby jste spolu mohli něco udělat, tak v první řadě se musíte přijmout v celé celé své podstatě. Ať už máte větší prsa nebo malé prsa. Velký zadek nebo malý zadek...

Buďte na sebe pyšní. Mějte se rádi a nesuďte nikoho bez toho, aby jste znali jeho příběh. Ještě než Vám celou situaci osvětlím a vyložím, tak bych ráda všechny upozornila, že si dnes opravdu nebudu brát servítky a v článku se vyskytují sprostá slova. Pokud někomu ještě nebylo osmnáct nebo nemá sprostá slova rád, taky by následující věty neměl číct. Děkuji.

Na podzimní slovíčko s Debbie C.

2. října 2016 v 22:01 | Debbie C. |  Na slovíčko s Debbie C.
Ahojky, je tady nový měsíc. Říjen přispěcham a naprosto nekompromisně k nám domů přinesl rýmičku a kašlík. Zkrátka co si budeme povídat, určitě chápete o čem mluvím. Dlouho jsem neměla pořádnou přiležitost napsat podobný kecací článek, ale dnes jsem se konečně dostala k počítači a cthěla jsem Vám napsat, co se kolem mě a mých nejbližších momentálně děje, a jelikož je podzim a s podzimem přichzí studené a dlouhé večery, tak si skočte uvařit nějaký voňavý čajík a pojďme na to.