Žaludek v ohni! Co s tím?

30. července 2015 v 20:03 | Debbie C. |  Babytime aneb slasti a strasti mateřství
Ahojky, dnesšní článek se bude věnovat jistému jevu, který trápí většinu těhulek. Chci se s Vámi dneska mrknout na problém s pálením žáhy. Avšak tento problém se netýká jenom těhotných, ale i "normálních" lidí.


Pálení žáhy je jev, který doprovází mé těhotenství bezmála od nějakého 4. měsíce. Teď jsem v sedmém a čím více Miky roste, tím častěji se tenhle jev u mě vyskytuje. Když nad tím tak přemýšlím, tak jsem s tím měla problém už dříve. Vždycky když jsem si dala čínské jídlo z jedné nejmenované restaurace, tak mi to tenhle nepříjemný jev spustilo. Mám určité podezření, že mi to dělal druh oleje, na kterém tam jídlo připravovali.

Co vlastně způsobuje nepříjemné pálení žáhy? Dochází k němu při návratu žaludečních šťáv do jícnu. Je to vlastně neúplné zvracením, když se to pokusím vysvětlit vlastnímy slovy. Smějící se Často tento jev doprovází nepříjmná a úmorná bolest žaludku, plynatost či specifický zápach z úst.

V těhotenství postihuje pyróza (odborný název pro pálení žáhy) snad polovinu žen, speciálně v posledním trimestru těhotenství, kdy je plod už tak velký, že tlačí na žaludek. Často se pak říká, že když Vás v těhotenství palí žáha, tak se Vám narodí vlasaté miminko, nebo že tento jev je úzsce svázan s narozením chlapečka. Tyhle "mýty a pověsti" je však třeba brát s patřičnou dávkou rezervy.

Řekněme, že už nás ta naše žáha trápí. Co teď? Existuje bezpočet babských rad s tím, že na každého platí něco jiného. Pokusím se Vám tady vypsat pár věcí, které jsem vyzkoušela, plus můj názor na ně. Každopádně, jestli chcete, tak je, i přes to co říkám, třeba můžete vyzkoušet. Usmívající se

Rada číslo 1. aneb soda bicarbona nebo-li jedlá soda, soda kuchyňská či hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3).
Vé své podstatě všechny tyhle názvy označují bílý prášek s zasaditým pH, který má snad v kuchyni každý (machruju, protože jsem si jí dneska také koupila). Jako správný chemik (ano, jsem hotový chemik) můžu říct jenom jedno slovo a to je NEUTRALIZACE. V podstatě je to úplně jednoduché. Máte překyselený žaludek, takže si vytvoříte roztok vody a hydrogenuhličitanu sodného, který následně vypijete a v žaludku proběhne neutralizace, což = pH = neutrální. Z toho vyplívá, že když je pH žaludku kyselé nebo zasadité = ŠPATNÉ, a když je pH žaludku neutrální = DOBRÉ.

Teď však konec legrace a už normálně. Prostě si rozmícháte lžičku sody v 300 ml vody a vypijete to. Párkrát si říhnete a mělo vby to být v pořádku. Je sice pravda, že tenhle způsob je učinný, ale naproto chuťově hnusný!

Rada číslo 2. aneb Rennie,to je jako René.
Ano, tahle kultovní hláška z filmu "Byl jednou jeden polda" mě napadne kdykoliv, když slyším název tohoto výrobku. V lékarně tuhle věcičku můžete pořídit kolem osmdesáti korun s tím, že si můžete denně sníst až 16 tobolek. Fajn, zkoušela jsem to, ale moc úspěchu to u mě nemělo. Něco se semnou začalo dít zpravidla až po čtvrté tobolce. Velký plus je mentolová chuť a fakt, že si tobolku můžete sníst de facto kdekoliv, ale prostě to na mě nějak nepůsobí. Jestli chcete, takto zkuste.

Rada číslo 3. aneb mlíčko po bradě.
Vychlazené mléko. I tuhle metodu jsem testovala a musím říct, že to někdy zabere a někdy ne. Ono je to spíš otázka "nálady mého žaludku". Jo, a ten jí dneska nemá moc dobrou.

Existuje řada preparátů, které si můžete zakoupit bez lékařského přepisu. Někdo mi dokonce říkal, že na pálení žáhy pomáhá sníst jablíčko. Jiný zas řekne, že stačí nejíst tolik sladkého a hlídat si stravování. Ať je to jakkoliv, tak musím říct, že paléné žáhy je velmi nepřijemné a jestli Vás to trápí jako mě, tak Vám přeji pevnou vůli a pořádně se držte.

S pozdravem,
Debbie C.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama