Březen 2015

Co na oběd? Přece sekaná.

25. března 2015 v 19:56 | Debbie C. |  Debbie C. v kuchyni
Ahojky, napadlo mě, že jsem dlouho už nevydala žádný receptík, a tak, mezi tím, co mi na plotně bublají boloňské špagety, Vám sem chci dát receprík na tuhle super, plněnou sekanou.

Receptík je naprosto primitivní, takže se ho nemusí bát ani začátečník.

Suroviny: 500 g mletého masa (můžete dát vepřové, hovězí nebo směsku obou, zas tak moc na tom nezaleží), sůl, malou cibulku, čtyři stroužky česneku, mletou majoránku, vejce, strouhanku, Vajíčko uvařené natvrdo a třeba klobásek, párek nebo kyselou okurku, kousek sádla.

Postup: Maso si dáme do mísy, přidáme k němu prolisovaný česnek, cibulku nakrájenou na kostičky, tak lžičku soli, rozklepnuté vejce, dvě lžičky majoránky a tři lžíce strouhanky. Všechno to smícháme a musí nám vzniknout takové tuhé masové těstíčko. když není dost tuhé, tak přidáme ještě strouhanku, více strouhanky tady neuškodí.

Vzniklé těstíčko si dáme na prkénko a vyválíme si kuličku. Do kuličky vložíme vodorovně k prkýnku okurku nebo klobásek a nahoru dáme vajíčko na tvrdo, které se snažíme schovat pod další vrstvou masa. Konečný stav vypadá asi tak, že vajíčko ani další ingedience nám nikde nevylézá.

Masou sekanou teď dáme do pekáčku, přidáme kousek sádla a podlijeme vodou. Pečeme při telpotě 200°C asi hodinu. Prostě do zhnědnutí. Nezapomínejte sekanou kontrolovat a případně podlévat, nesmí zůstat na suchu.

Dobrou chuť přeje
Debbie C.


A ze dvou jsou teď tři.

24. března 2015 v 17:29 | Debbie C. |  Babytime aneb slasti a strasti mateřství
Ahojky, možná se sami sebe ptáte, kde se po mě slehla zem. Hned Vám to vysvětlím.

Za svou neaktivitu vděčím neustále únavě, bolesti v zádech a nevolnosti. Připadá Vám to povědomé?

Ano, čekáme s přítelem miminko. Ano, je to šokující.

Momentálně teď jsem v 7. TT a dneska jsem dostala těhotenský průkaz, a trošku mě hlodalo svědomí, že jsem blog zase trošku zanedbávala. Rozhodla jsem se tedy s Vámi o tuhle novinku podělit právě dnes.

Co se týče práce, tak se snažím dál pracovat s tím, že mi byla přidělena lehčí práce, takže se teď snažím bojovat, být silná a vydržet co nejdéle. Největší vtípek je v tom, že jsme teď během dvou měsiců otěhotněli u nás v práci čtyři, takže má vedení co dělat, aby se to nějak zvládlo.

Přítel byl novinkou naprosto nadšený a dokonce si už vymyslel jména, která Vám zatím prozrazovat nebudu, ale časem se je dozvíte. Mrkající

Miminko rozhodně plánované nebylo, ale stalo se. V práci se mi teď hodně doneslo, že někdo někomu říkal, že jsme na to ještě moc mladí, a že jsme si zničili život. Na to můžu říct jenom jedno, každému může být všechno jedno. Myslím si, že miminko rozhodně není konec světa, a dá se užít sposta legrace i ve třech. Osobně nemusím mít ročně dvě dovolené u moře. Ovšem, tohle je věc osobního názoru.

Jak jsem se dozvěděla, že jsem v tom?

V podstatě jsem to dlouho ani netušila. Neměla jsem žádné příznaky. Těhotenský test, který jsem si opakovaně udělala, vždycky vyšel negativní. Až mi jednou vynechaly měsíčky a já jsem si zašla k lékaři na krevní testy. To jsem mohla být tak se 4. týdnu.

Momentálně má miminko 2 cenťáky a už mu dneska na ultrazvuku tlouklo srdíčko. Plus začaly se u mě oběvovat těhotenské příznaky jako je citlivost prsu, nevolnost a neustálá únava. Naštestí by únava měla koncem třetího měsíce ustupovat a já bych měla zase začít fungovat. Nejvíce mě rozčiluje nepořádek u nás doma, prostě nemám sílu uklízet. Smějící se

Takže všem holčinám, které se teď nacházíte ve stejné situaci jako já, anebo všem těm, které se snaží otěhotnět, přeji hodně zdaru a síly. Nejste na to sami.

S pozdravem,
Debbie C.


Není péčko jako Péčko. 18+

14. března 2015 v 5:34 | Debbie C. |  Teď mám slovo já!
Ahojky, dneska tady máme další z článku ze serie 18+, takže jestli Vám ještě nebylo osmnáct., tak tento článek není pro Vás to právé ořechové. Zkuste to příště.

Mě ti chlapy fakt nebudou mít rádi nikdy.

13. března 2015 v 9:18 | Debbie C. |  Teď mám slovo já!
Ahojky, dneska mě napadlo téma na článek, za který mi možná pánské osazenstvo čtenářů vykroutí krk, ale proč si nerýpnout. Už od pradávna probíhá tak trochu boj mezi muži a ženami. Známe to všichni, ale příliš se o tom nemluví. je to zkrátka a dobžře takové malé veřejné tajemství.

Muži se často ženám smějí, že jsou přiliš slabé pro práci a podobné nesmysli, ale dnes chci psát o tom, jak si muži ukazují na damské kabelky. Podle nich je to trapné a oni by to stoprocentně nenosili. A stejně, minulý týden jsem byla nakupovat v jednoum obchůdku se zeleninou a předemnou platil takový mladý pár. Slečna měla super obří kabelku a chlapák neměl nic, tak celý nákup navalil do přítelčiny kabelky. Jak mu naraz byla ta kabelka dobrá. Smějící se

Chci tím říct, že dnes se už vyrábí nepřeberné množství panských kabelek. Samozřejmě žádný chlap nechce vypadat jako homo-teplo-sexo-buzna (nic proti homosexuálům. píšu jenom to, co jsem slyšela od chlapů). Proč ale?

Chlapy, když si všechno narvete do kapes u bundy nebo saka, tak ty kapsy časem prorvete. Nemluvě o kožených bundách, které přímo kříčí tím jak jsou na roztrhání, když do nich narvete obří svazek klíčů....

A teď chlapy spustí... V dámské kabelce je přece tolik bakterií a špíny. Pánové, to už pak záleží na majitelce. Ne každý je špinavé prase, které má v kabelce nepřeberný bordel. Tohle je třeba mít na vědomí.

Mimoto, dají se koupit fááákt sexy kabelky různých značek. Poberete toho mnohem víc, od pěněženky, klíčů, papírových kapesníčků, přes mobil, knížku, parfém, až po už nevím co by chlap mohl nosit... Smějící se Jo už vím, lak na vlasy, hřeben....

A že nejsem pes, dám sem pár odkazů, kde si můžete, pánové, vybrat.
S pozdravem,
Debbie C.


Podzimní listí to jistí neboli někdo září, a někdo v září.

12. března 2015 v 8:06 | Debbie C. |  Teď mám slovo já!
Ahojky, nechci malovat čerta na zeď, ale 19. května už to bude rok co jsem odmaturovala. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Kdo by, sakra, řekla, že už to bude rok.

Dnešní článek bude určený hlavně letošním maturantům. Nevěste hlavu, není to zas taková věda, a já Vám dnes dám pár typů, plus spolu trošku zavzppomíname na čas mé maturity.

Typ č. 1 krycí jméno organizace
Na začátku maturitního shonu si nejprve pěkně seřaď otázky a všechny materiály. Osobně jsem na to měla jeden velký šanon. Všechny otázky jsem si pak vytiskla a dala popořadě do šanonu. Předměty jsem si poté v šanonu ještě barevně rozlišila. Rovněež si učení dobře časově rozplánuj, ať se jeden den neučíš třeba celý jeden předmět. Tím chci říct, že pokud budeš mít všechno hezky srovnané a načasované, tak nebudeš večer před maturou uvažovat, jestli jsi náhodou na něco nezapoměl. Usmívající se

Já jsem maturovala z analytické chemie, chemie, čestiny a angličtiny, a každý z předmětů měl svojí barvičku. Je pravda, že jsem ty barvičky vybírala úplně náhodou, což asi vysvětluje to, že předmět ze kterého jsem měla největší strach měl červenou barvu. Prostě psychika. Smějící se


Typ č. 2 alias odměna
Neboj si dát nějakou dobrou a chutnou odměnu za naučenou otázku. Může to být cokoliv. Něco dobrého na zub nebo třeba super-bublinková koupel. Každopádně se hýčkej studente!


Typ č. 3 sakra. relaxuj!
Tohle maturitní šílenství není jenom o učení, ale taky o odpočívání. bez pořádného spánku a relaxu to taky nejde. Takže se třeba nauč jednu či dvě otázky a běž s někým třeba do kina. prostě se pobav a uvolni! Učení Ti půjde líp, když budeš v psychické pohodě. Usmívající se

Vím, že si teďka asi říkate, že se mi to skvělé kecá, a já chápu, že maturitními stresi si musí projít každý. Každopádně třeba si vezmete některou z mých rad k srdci a třeba Vám pomůže. A Kdyby to náhodou nevyšlo na jaře, tak podzimní listí to jistí neboli nekdo září, a někdo v září, takže klid, máte ještě dva další pokusy.... Stejně ale všichni zmaturujete.

S pozdravem,
Debbie C.


The big moving!

10. března 2015 v 20:08 | Debbie C. |  Teď mám slovo já!
Ahojky, jsem po nějaké době zpátky a teď už Vám slibuji, že napořád. Za posledních 14 dní se toho tolik událo, že ani nevím odkud začít. začněme tedy třeba tím, že jsme se s Ondrou přestěhovali od rodičů do společného bytu, takže jsme teď pání svého domu.

Tohle naše stěhování má dvě stránky. na jedné straně je ten pocit soukromí a je super , že se nemusíte nikomu zpovídat. Taky Vás nikdo nehlídá a máte svůj klid. Na druhé straně stojí to, že když si nezajdeme nakoupit, tak nám prostě nkdo nenakoupí a o úklidu ani nemluvě. Rozhodně jsme oba pokořili některé nové výzvy. Smějící se


Stěhování bylo celkem náročné, ale vyšlo to skvěle na mou dovolenou, takže jsme to zbouchli za necelý týden. V pondělí jsme podepsali smlouvu a dostali klíče, takže jsem s taťkou odpoledne oblítala obchody a nakoupili jsme nábytek.

Když tak mluvím teď o tom nábytku, tak se Vám musím pochlubit, jak se mi hned první den podařilo vyslít skříň s hydrantem na chodbě. Smějící se

To jsme takhle s taťkou vykládali nábytek z výtahu a taťka mi řekl, ať na chvíli podržím gauč. Takže ho tak držím a ten gauč se naraz převážil a začal na mě padat. tak jsem rychle uhla a roh krabice sejmul právě tu skříň.... Co na to říct? Jsem rozená šikulka.

Jistě si pamatujete na Toma a Jerryho. Tak pořád si připadám jako Tom. Hned Vám to objasním. Pamatujete si na tu scénu, jak Jerry shodí na Toma z druhého patra skříň a z Toma je potom placka. Tak něco podobného se mi stalo.

Vykladála jsem takovou malou komůdku z auta a nesla jí přes chodník ko dveřím, jenomže jsem zakopla o patník a tak skříňka spadla na mě. Doslova jsem ležela na chodíku a byla ze mě placka.... TRAPKA!

Rovněž jsme už stihli rodinný oběd. Foto níže.


Každopádně jsme teď moc spokojení.

Aby Vám neunikla ani jeden z mých příspěvků, tak nezapoměnte dát like na FACEBOOK, anebo sledujte můj INSTAGRAM, kde naleznete mnoho dalších pikantních fotek z života Debbie C.

Plus mě napadlo, že bych mhla udělat fotoprohlídku po bytu, takže pokud se Vám tenhle nápad líbí, napište mi do komentářů.

S pozdravem,
Debbie C. Líbající