Legalizace!

5. srpna 2014 v 15:49 | Debbie C |  TT
Ahojky, ani se mi nechce věřit, že už zase utelk celý týden a je zase týden nový. S novým týdnem přichází taky nové TT nebo-li téma týdne. Tento týden se TT nazývá: "Kouzelná země" a to bych nebyla já, kdybych si tohle téma trošku neupravila.

S pojmem kouzelná země mě napadá jedna sakra kontroverzní věc, a tou je legalizaca Marihuany v České republice.

Nejprve si pojďme říct, co vlastně ta marihuana, mariánka, ganža, travka, travička, hulní nebo skéro je. Marihuana jako droga jsou v podstatě sušené palice (květy) rostliny zvané konopí. V těchto palicích je obsažena to slavné THC, což je z chemického hlediska tetrahydrokanabinol. THC je látka, která způsobeje věci zvané "stavy". Jedná se ve své podstatě o psychoaktivní látku.

Buďme k sobě upřímní, v životě jsem marihuanu nezkusila a ani nemám potřebu jí vyzkoušet, ale příjde mi absolutně směšné, že je tato lehká droga zakázana. Musíme vzít v úvahu, že marihuana není navyková ve fyzickém slova smyslu. Dále neškodí nikomu jinému, než uživateli, což třeba v porovnání s cigaretovým kouřem je jedno bezvýznamné plus (víte jak to myslím, když říkám bezvýznamné). Neznám nikoho, kdo by si zakouřil travku, a pak byl agresivní, takže alkohol si může jít pískat. Navíc je lékařsky dokázano, že marihuana příznivě působí při léčbě Parkinsonovi a Alzheimerovi choroby nebo třeba na léčbu roztroušené sklerózy. A to jsem se zatím nezmínila o různých konopných produktech, které se sice dělají víceméně z listů konopí, ale pro větší léčebný účinek se do nic také přidavají palice.

Podle mého názoru, pokud chce někdo chce marihuanu užívat,P tak jí užívat bude, proto nevidím žádný důvod v tom, proč by to mělo být nelegální.

Často se říká, že je marihuana návyková, ale musíme si uvědomit, jak navykový je pervitin nebo kokain či heroin.

Proč vlastně tenhle článek píši k TT? Odpověď je jednoduchá. Přestože jsou "stavy" různé a zavisí na mnoha okolnostech, z pravidla uživatel dosáhne uvolnění a nachazí se ve své kouzelné zemi a svém časoprostoru.

Ať jste, stejně jako já, pro nebo proti, marihuana se uživala, užívá a jistě bude užívat, a Vy ani já s tím nic neuděláme.


Krásný den
Debbie C
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dariel Dariel | Web | 10. srpna 2014 v 10:10 | Reagovat

legalizace je podle mě správná věc, jak už si zmínila dost pomáhá při různých nemocí,  i co se týče psychyckých problému, navíc díky tomu jsou zakázané i různé mastičky, kapičky a další věci co se vyrábějí. Ale zase nadruhou stranu pokud to povolí, budou ji pěstovat i užívat lidé kteří na ní opravdu už jsou zavislí, a přitom jí absolutně vubec nepotřebují :)

2 Debbie C. Debbie C. | Web | 10. srpna 2014 v 10:36 | Reagovat

Ahojky Dariel, Podle mě, je problematika marihuany dost podobná třeba americké prohibici v minulém století. Tím, že je něco zakázané, tak to lidé začnou dělat už jenom z principu, že je to zakázané a moderní člověk si přece nenechá něco zakazovat. Děkuji Ti za Tvůj čas a komentář. S pozdravem Debbie C.[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama