Čtecí choutky #2

22. srpna 2014 v 18:21 | Debbie C |  Recenze
Ahojky, jsem zpátky! Moc se omlouvám za svou poslední neaktivitu. V poslední době je to se mnou jako na horské dráze. Něco se daří a něco totálně... Však Vy víte co. Smějící se Zkrátka a jednoduše, jsem teď bez počítače, ale na svou obhajobu můžu říct, že teď značně působím na instagramu. Takže pokud mě ještě nemáte všichni plné zuby, tak se tam třeba koukněte.

A co se za poslední týden událo? Tak když pominu kauflandskou manii za dušenou šunkou (10,90,- za deset dkg, no nekup to! Smějící se), tak jsme s mamkou stihli přestavět a vymalovat byt, a možná jsem darebák, ale pořád jsem ještě neodnesla počítač do opravy. Jinak jsem dočetla knihu Velký Gatsby a této knize Vám chci dneska něco říct. Čtecí choutky #2 jsou tady, tak se pojďme do toho pustit.

Velkolepou knihu Velký Gatsby napsal americký spisovatel Francis Scott Fitzgerald. Píši velkolepou, protože mě nenapadá, jak bych jinak označila toto kouzelné, avšak velmi smutně končící dílo. Abych Vám mohla říct něco o autorovi, tak Vám nejprve musím říct něco o Gatsbym.


Jay Gatsby je záhadný a bohatý chlapík, žíjicí v obrovském době a pořádající megaužasné opulentní večírky. Přestože se může zdát, že má všechno, tak mu něco chybí... Chybí mu jeho láska Daisy. Daisy je sestřenice obchodníka a cenními papíry Nicka Carrawaye (v knize se na příběh díváme právě z jeho pohledu). Na lásce Gatsbyho a Daisy by nebylo nic tak hrozného, kdyby nebyla Daisy provdaná za boháče Toma, který není taky žádný svatoušek, a vydržuje si milenku Myrtle, která je tajně nevěrrná svému mužři Georgovi. V příběhu se dále objevuje Jordan Backerová, která je přítelkyní Daisy a mezi Jordan a Nickem to celkem jiskří.


Vím je je to složitté, ale snažila jsem se Vám vypsat základní postavy. Usmívající se

Děj se pak točí kolem Gatsbyho opuletních večírků, na které chodí celé město. Ano, celý New York. V průběhu příběhu se pak ozvídáme, že Jay pořádá tyhle večírky v naději, že na něj Daisy někdy zabloudí. Zjístí, že Nick Carraway, který bydlí v domě vedle něj je bratranec jeho lásky a začne se s Nickem přátelit. Časem využije Nickova přátelství a chce se setkat s Daisy a to se také stane. Jak by se časem psalo na facebooku, Daisy a Gatsby jsou ve vztahu, le pořád se jedná o tajný vztah, o kterém ví jenom Jordan a Nick. Ovšem Tom začne něco tušit. Sám nemá čisté svědomí, protože si vydržuje sou milenku Mirtle. Jednou při obědě se Tom s Gatsbym pohadají a pravda vypluje na povrch. Vypukne obrovská hádka a Gatsby s Daisy spolu rozčílení odjíždí v autě a cestou někoho přejedou.......

Nechci Vám prozrazovat celý příběh. Věřám, že si ho chce určitě ještě někdo přečíst a nechci Vám hned vykecat, jak to skončí. Každopádně Vám tuhle knižku můžu doporučit, protože se četlo samo, a musím se přiznat, že jsem se po dobu čtení kolikrát nachytala, že více méně jsem náštěníkem Gatsbyho užasných večírku, kde šampanské teče proudem. Sám autor pocházel z bohatších poměrů a toto dílo mělo být kritikou tehdejší společnosti.

Doufám, že se Vám dnesní čtecí choutky libily, a že se mi možná podařio Vás nalákat na tuhle knihu. Usmívající se

Nezapoměňte sleovat můj facebook a instagram.

Pac a pusu,
Debbie C.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gaby Gaby | Web | 22. srpna 2014 v 19:56 | Reagovat

Skvělý článek:) Myslím, že se k tomuto, jak ty říkáš, velkolepému dílu dostanu a doufám, že nebudu litovat! :))

2 Debbie C. Debbie C. | Web | 23. srpna 2014 v 8:44 | Reagovat

Ahojky Gaby, děkuji Ti za Tvůj čas. Myslím si, že litovat nebudeš. Je to prostě Kniha s velkým K. Tak krásné čtení. S pozdravem Debbie C. :)[1]:

3 Kattie z Knižního snění :) Kattie z Knižního snění :) | 17. srpna 2015 v 21:35 | Reagovat

Velkého Gatsbyho miluji!!! Ten film je naprosto úžasný, knihu jsem zatím ještě nedočetla, tak snad se k ní brzo dostanu :) Moc pěkný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama