Těžkosti života aneb přišel coming out.

12. července 2014 v 9:03 | Debbie C. |  TT
Ahojky, jsem zpátky a dnes bych se chtěla vyjádřit k tématu týdne: "coming out". Pojďme se do toho pustit. Usmívající se

Co to vlastně znamená, když jde někdo do coming out? Tohle slovní spojení v podstatě znamená, že někdo, kdo si uvědomuje svou homosexuální orientaci se rozhodne říct o ní svému okolí. V tom okamžiku se dá říct, že provedl coming out.

Coming out musí být neuvěřitelně těžká věc. Dnes už naštestí není společnost tak moc homofóbní jako byla třeba v minulém století. Přesto si myslím, že říct své rodině a známím, že jsem gay nebo lesba je daleko těžší, něž to říct třeba spolupracovníkům nebo spolužákům.

Nechci Vás do coming out vůbec tlačit, ale nemyslíte si, že si Vaši blízcí zaslouží vědět o Vás všechno? Nechcete snad celý život žít s vědomím, že musíte před svou rodinou nebo přáteli něco zapírat? Je to těžké, neříkám, že ne. Není to lehké ani pro druhou stranu (ta, které o oznaujete), ale ukažte, že máte koule na pravém místě ( u ženského těla pouze obrazně řečeno Mlčící) !Mrkající

Možná se setkáte s nepochopením, ale pokud to mají Vači blízcí v hlavě pořádku, pochopí to. Jenom jim dejte čas.

Třeba se Vám teďk zdá, že Vás do toho tlačím, ale pokud jste si jistí tím, o jste a co citíte, tak nevidím důvod se tím nepochlubit světu. Všichni jsme vyjmeční a originální, a je úplně jedno, jestli se nám libí kluci nebo holky. Usmívající se

Přeji Vám pevné nervy a dolů do komentářů mi napište, co si o coming out myslíte Vy. Usmívající se

S pozdravem
Debbie C.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 12. července 2014 v 16:57 | Reagovat

Pokud toho dotyčného mají opravdu rádi, měli by to přijmout. Samozřejmě pokud se nezačne chovat jako pitomec a jako "filmový buzerant", protože gay je v pohodě, ale buzerant je něco hroznýho. Ostatně třeba může i pomoct, pokud má dotyčný partnera, kterýho si rodiče oblíbí, to myslím je docela plus.

Ale nesouhlasím s tím, že o člověku mají blízcí vědět úplně všechno. To je blbost. Nikdo o mně nebude vědět úplně všechno, některé věci jsou prostě jen čistě moje věc. I když orientace do toho nepatří, ta zasahuje okolí až moc.

2 D. V. Spudil D. V. Spudil | E-mail | Web | 12. července 2014 v 17:13 | Reagovat

Já si nemyslím, že je to tak jednoznačně pozitivní. Takové věci, jako že je někdo homosexuál, se dřív nebo později prostě roznesou a je poněkud otravné kvůli tomu ,,lézt na pódium" (obrazně řečeno) a řvát do světa, kterému je to ukradené. Není to o žádném utajování věcí před svými blízkými. Chápu to spíš jako věc, o které se moc nemluví, pokud se na to nikdo přímo nezeptá, protože na tom až tak moc nezáleží. Když to někdo o někom zjistí, tak to prostě ví, a když to nezjistí, tak to neví - což je většinou bezpečnější, protože to některým lidem může vadit - a tací preferují ,,sladkou nevědomost".

3 Debbie C. Debbie C. | 12. července 2014 v 18:06 | Reagovat

Ahojky Ann Taylor, děkuji Ti za Tvůj komentář. Podle mě, rodina je rodina a rozhodně by o sobě vzájemně měli vědět maximum. Samozřejmě je to můj názor a respektuji Tvůj. Měj se krásně.Debbie C. [1]:

4 Debbie C. Debbie C. | 12. července 2014 v 18:11 | Reagovat

Ahojky D. V. Spudile, myslím si, že existují situace, kdy by člověk měl na rovinu říct, že je homosexuál. Rovněž by se za svou orientaci neměl stydět a být na sebe pyšný a měl by se mít rád. Osobně jsem radši, když mi dotyčná osoba na rovinu řekne, jak to sní je,ale opět je to můj osobní názor. každopádně Ti děkuji za Tvůj čas, který se věnoval tomuto komentáři. Velmi si toho cením. S pozdravem. Debbie C.[2]:

5 D. V. Spudil D. V. Spudil | E-mail | Web | 15. července 2014 v 14:13 | Reagovat

[4]: Měl by na sebe být pyšný a měl by se mít rád? Jestliže považuješ homosexualitu za normální, proč tohle říkáš? Jestliže je to normální, pak to není žádný zvláštní důvod, proč na sebe být pyšný, nýbrž je to další část jeho osobnosti, stejně výjimečná, jako že má rád čokoládu nebo olivy. A stejně tak jestli to je normální, pak není důvod, aby to mimo přímou otázku rozhlašoval. Přišlo by ti normální, kdyby někdo (s nadsázkou řečeno) vyběhl na ulici a křičel, že je heterosexuál? :D
Ano, jsou situace, kdy by měl říct, jak se věci mají, ale mimo ně je to zbytečné kafrání.
Měj se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama