Jak to říkal ten Andersen?

17. července 2014 v 13:24 | Debbie C. |  TT
Ahojky, tak jsem zpátky z cesty a už zase sedím za svým počítačem. Kdo sledoval můj instagram samozřejmě ví, jak jsem se měla a co jsem prožila. Dnes se chci věnovat faktu, že přišel nový týden a s novým týdnem je tu nové TT, které tentokrát zní: "Ošklivé kačátko!"

Neznám člověka, který by snad neznal tuhle Andersenovu kouzelnou pohádku o ošklivém kačátku, že kterého časem vyroste krásná labuť. Nevím proč, ale tahle pohádka mě vždcky moc dojme. Plačící

Jeden z důvodu, proč je tahle pohádka na mém seznamu uplakaných věcí, je ten, že v ní vidím určitou metaforu. Každý z nás si prošel školkou, poté základní školou, kde nás nekompromisně zasáhla puberta spojena s množstvím pupínků v obličeji a nadměrným pocením, která naštěstí byla vystřídána střední školou, která pro většinu z nás představovala osvobození od trapných sestřihů alá podle hrnce (podle rodičů jsme PRÝ byli roztomilí). A tak se z nás, ošklivých kačátek, staly krásné labutě.

Druhé metaforické vnímání, podle mého názoru, je psychycký vývoj každého z nám. Seřadili jsme si priority a (možná) zmodřeli. Opět jsou z nás labutě.

Nemluvě o tom, že když se podívám na své dřívější fotky, chce se mi ze sebe brečet. Usmívající se


As je třeba, aby každý z nám byl nejprve ošklivé káčátko! Jaký nazor na to máte Vy?

S pozdravem
Debbie C.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama