Fenomén zvaný láska.

21. července 2014 v 9:45 | Debbie C |  Teď mám slovo já!
Ahojky, nevím jak Vy, ale pro mě představují tyhle tropické horka jeden velký mentální klystýr. Ačkoliv jsem často k předpovědi meterologů skeptická, věřím, že slibovaný zítřejší pokles teploty přece jenom příjde. Usmívající se Než se tak stane, pokusme se dneska rozebrat jedno ze ze zamilovaných a možná z trošku klišé témat: "LÁSKA".

Wikipedie definuje lásku jako silnou emoci či vztah vyjadřující hluboké osobní zaujetí a náklonost k subjektu lásky.

Podle mě slovo láska v sobě skrývá něco tak primitivného a zárověň, tak složitého, což je krásné a zírověň strašně děsivé. Musíme si taky uvědomit, že existují různé druhy lásky, řekněme, třeba láska k druhému, nebo sebeláska, popřípadě platonická láska.

Každý z nás určitě zažil platonickou lásku, nemluvě o první lásce, která se nezapomíná. Usmívající se

Pokud se jedná o lásku mezi dvěma lidmi, nehovoříme o ničem jiném, než o vylučování molekuly fenylethylaminu limbickým systémem mozku. To bych prostě nebyla já, kdybych se v tom nešťourala a nezničila iluze beznadějným romantikům věřícím v pravou lásku. Smějící se Jsem strašná. Usmívající se

Láská má několik stádií, kdy my, momentálně zavislí zaláskovaní feťáci, přejdeme do stadia citové kocoviny a poté naprostého vystřízlivění.

Teď opět trošku chemické teorie. Proč lidi nazývám feťáky? Je to jednoduché. Pokud jsme s milovanou osobou, začne se nám v mozku, kromě hříšných myšlenek, ještě vylučovat dopamin. Dopamin je neurotrasmitér. V podstatě platí, že uvolnění dopaminu působí jako dávka amfetaminů. A po dávce kokainu se nám v mozku mezi neurony hromadí dopamin. Prostě a jednoduše lze říct, že když jsme s milovanou osobou, tak je to podobné jako bychom si něco dali. Smějící se

Závěrem jsem chci říct, že si užívejte lásky a milujte se. Život je přece náhoda a na každého ten právý někde čeká. Tak se pusťte do hledání. Usmívající se

S pozdravem
Debbie C
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 asassa asassa | 21. července 2014 v 15:42 | Reagovat

Ahojky, můžeš poradit? Mám přítele a i když jsme si řekli, že si budeme říkat pravdu tak mi lže do očí.... Raději aby se bavil semnou tak se baví a věnuje bejvalce... Chce její fotky atd... Nevíš co můžu udělat?

2 Debbie C. Debbie C. | 21. července 2014 v 17:08 | Reagovat

Ahojky asasso, podle mě bys měla tomu klukovi jasně říct, co Ti vadí. Pokud Tě miluje, tak půjde do sebe. Pokud se tak nestane, tak ho pusť k vodě. Možná to nebude snadné, ale přece nechceš žít s někým, kdo Tě nemiluje. Přeji Ti, ať už to dopadne jakkoliv, ať jsi štastná a má Tě někdo rád. :) Budu Ti držet palce. S pozdravem Debbie C.v;)[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama