Dobrý den aneb starého psa novým kouskům nenaučíš.

15. června 2014 v 19:42 | Debbie C. |  Teď mám slovo já!
Ahojky, je tady nový večer a nový článek. V poslední době přidavám články podle toho jakou mám ten den směnu. Usmívající seTento týden jedu více méně ranní směny. Někdy se docela těžké vstanout (vstavám 3:45). Teď už ale k tématu, které chci dneska probírat.

Dnešní článek se bude týkat čtyř zakládních slovíček. Ty slovíčka (fráze) jsou: "Dobrý den, Nashledanou, prosím a děkuji". Čtyři základní slovíčka, které tvoří základ komunikace a slušnosti, a přesto se dnes a denně potýkám s tím, že mnoho lidí si tyhle základní fráze neosvojilo.

Jsem neuvěřitelně pyšná na moje rodiče, že mě osobně naučili říkat tyhle fráze. Podle mého názoru, s těmito frázemi je možné zbořit svět.

Z vlastní zkušenosti (má práce a obsluhování stím spojené) můžu říct, že nejméně dvě třetiny lidí neříká dobrý den a nashledanou. Slovíčko děkuji je kapitola sama pro sobe. Smějící se Možná je způsobeno tím, že si lidé myslím o prodavačkách Kauflandu, že jsou naprosté hlupačky, které ani za pozdrav nestojí. Absolutní bombou je, když na mě zakázaník začne v práci luskat prsty a zařve: "Hej ty!". Tohle je snad samotný vrchol nevychovanosti. Takový zákazník si pak musí uvědomit, že mám po ruce nůž a jsem cholerická povaha.

Je mi jasné, že starého psa novým kouskům nenaučíš, ale uvědomte si, drazí čtenáři, že malé děti tohle chování vidí.

Podle mého názoru, já kdybych nepozdravila, trápilo by mě pak svědomí.

Pokusila bych se toto téma nějak uzavřít. Myslím si, že na všem na světě se dá s troškou slušnosti domluvit. Jak už bylo zmíněno, klíčem k úspěchujsou čtyři slovíčka a troška úsměvu, celý svět Vám pak padne k nohám. Musí se jenom trošku chtít. Mrkající A jaký nátor na to máte Vy?

Nezapoměňte sledovat taky facebook této stránky, najdete tam mnoho informací navíc.

S pozdravem
Debbie C.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama