Bez práce nejsou koláče aneb kdopak by se práce bál.

12. června 2014 v 15:25 | Debbie C. |  Teď mám slovo já!
Ahojky, dneska bych Vám chtěla povědět něco málo o mé práci a důvodu, proč pracuji.

Kdy jsem vlatně začala pracovat? Svojí úplně první brigádu jsem získala ve 14 letech. Jelikož mám narozeniny 30. června, tak jsme se s tamní šefkou domluvily, že podepíšu smouvu až 1. července a tak jsem začala pracovat. Byla to brigáda v call centru a nabízela jsem nějaké připojištění. Usmívající se Co už, nějak jsem přece začít musela. Byla to pro mě do té doby nepoznaná psychická zátěž, protože nechat si celý den nadávat přes telefon, to je opravdu silné kafe. Sakra! Uplynulo celé léto a já jsem si přišla na pár korun.

O rok později jsem přes léto pracovala v jednou nejmenovaném hotelu. To pro změnu byla práce fyzická. Ono to celodenní chození a nošení talířu a skleniček taky není úplně jednoduché. V podstatě směna probíhala tak, že příjdete ráno do práce, přichystáte na snídaní. To obnáší prostřít stoly, uvařit kávu a tak dál. Celý tento proces musíte stihnout do určité hodiny. Pak začínají snídaně a Vy musíte počkat, až hosté dojedí, a pak odnášet ze stolu.

Po snídaních celý koloběh začína odznova. Musite vyměnit ubrusy a začít chystat na oběd. Nevýhodou bylo, že jsem dělala jenom ranní směny, takže Vám nemůžu přesně popsat, jak probíhají přípravy na večeři, ale tuším, že to bude dost podobné. Věřte mi, že jsem tehdy poznala, co to znamená, VYDĚLAT si tisícovku. Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Smějící se

Ještě jsem Vám zapomněla říct o mém prvním dnu v tom nejmenovaném hotelu. Řekla bych to asi takhle. Není nad to obléct si bílou košily a slít se gulášem ani ne za 10 minut. Jsem prostě šikulka.

Léto mezi 16 a 17 rokem jsem měla volný. No volný, spravovali jsme si s přítelem byt. Teď už ale k mé dosavadní práci.

Pracuji na čerstvém úseku v Kauflandu. Nastupovala jsem v pátek 21. prosince 2012. Zdá se Vám to datum povědomé? Ano, to měl být ten mayovský konec světa a byl to konec světa. Vánoce v Kauflandu jsou konec světa. Smějící se Ono by na tom nebylo nic moc katastrofalního, kdybych si v tělociku ráno něco neudělala s nohou. Celkem to bolelo, ale zavázala jsem si to a těšila se do nové práce. Říkala jsem si, že zase potkám nové lidi (potkala jsem super lidi, tímto zdravím všechny Kauflanďáky Smějící se). Začínala jsem na cukrovinkách a zaučovala mě mazačka Míša, která shodou náhod zaučovala taky mojí mamku (ano, pracujeme s mamkou v jednom obchodě). Vzpomínám si, že zrovna byly v akci stážnické brambůrky, a že mi je lidi braly pod rukama. Smějící se

Po třech naprosto vyčerpavajících směnách (když člověk není zvyklý) v neděli jsem si po směně zašla na pohotovost s tou mojí bolavou nohou. Doktor mě fakticky seřval za to, že jsem nepřišla hned v pátek. Měla jsem nalomený kotník, ale věřte si nebo ne, moc mě to nebolelo. Takže jsem odcházela s chodící sádrou na noze. 29. prosince jsem už zase byla v práci. Smějící se

Někdy v dubnu loňského roku jsem se poprve dostala na čerstvý úsek a jsem tak doteď. Někdy je to težké. Hodně težké, ale máme tam fantastický kolektiv. Navíc nic není tak uspokojující jako chvile, kdy Vám příjde na účet zasloužená výplata. Usmívající se Musím říct, že moje pracovní zkušenosti ze mě vytvořily to, že si dneska neuvěřitelně vážím vydělaných peněz a pracujicích lidí. Ono to totiž není o tom, že to nejde, ono se prostě musí chtít. Když se podivám do minulosti, byla jsem hrozně nevděčné dítě a všechno pro mě bylo samozřejmostí. Přece maminka s tatínkem vydělají. Dneska už vidím fakt, že aby byly peníze, musíte se sakra snažit a pořádně se otáčet.

Pokusila bych se tento článek pomalu uzavřit. Řekla bych to asi takhle. Jsem ráda z každou zkušenost, kterou mi život přinesl. Navíc práce s lidmi má jednu výhodu. Naučíte se ovládat. Usmívající se Nebojte se práce, jak se říká: "Bez práce nejsou koláče!"

S pozdravem
Debbie C.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama