Maturitní stres? K čertu s ním!

20. dubna 2014 v 8:48 | Debbie C. |  Teď mám slovo já!
A je to tady, období maturit. Bohužel se to letos týká i mě, což me na jedne straně těší, že už to budu mít za sebou a na druhé straně mě to absolutně děsí. Proto chci dnešní článek věnovat právě problematice předmaturitního stresu.

1.
Začněme třeba přípravou ke zkoušce. Důležité je, aby si každý sednul a naplánoval si, jak bude postupovat při učení. Krokem dvě je poté vypracování nebo opatření maturitních otázek. Každý by si pak měl udělat v otázkách pořádek a ten pořádek udržovat. Bude se Vám poté lépe hledat hledaná informace. Usmívající se

2.
Další velmi důležité je, dělat si pauzy mezi učením. Naučím se kousek a jdu se projít. Co jsem slyšela od starších a moudřejším, není od věci jít si taky zasportovat, protože jak známo, při sportu se vylučují endorfiny (hormony štěstí).

3.
Ne, že bych Vás chtěla v dalším bodě nabádat k přejídaní se, ale stejně jako sport funguje, když si uvaříte své oblíbené jídlo, nebo zajdete s pár přáteli do nějaké dobré restaurace, popřípadě někde na kafe. Mezi námi, čokoláda je taky moc fajn. Smějící se

4.
Dalším návrch je pustit si v koupelně relaxační hudbu, zapálit svíčky a napustit super horkou vanu, do které můžeme pro vůni přidat nějaký voný olejíček. Opět se vracím ke své milované levanduli, která má antistresové učinky.

5.
Celé bych to zakončila radou tykající se spánku. Spánek je velmi důležitý pro náš organismus. Takže o svaťáku hodně spinkejte a den před zkouškou, to zkuste taky.

Doufám, že Vám moje rady k něčemu budou a snad Vám pomůžou.

Hezkou neděli
Debbie C.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janinka Janinka | Web | 20. dubna 2014 v 13:07 | Reagovat

Ahoj, reaguji na tvůj komentář :-).
Ohledně návštěvnosti vyšel na srdci blogu tento článek - http://www.teshop.cz/orion-111493/.
Sama za sebe ti mohu jen poradit - je dobré chodit na blogy podobně zaměřené nebo s tématem, které tě zajímá a komentovat články na nich. Někteří ti návštěvu oplatí, někteří ne, ale i tak si okolo sebe vytvoříš základnu, která pak bude navštěvovat i tvůj blog :-).
Přeji mnoho štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama